Od aktorstwa do pisarstwa

Seria książek Remigiusza Mroza “Chyłka” to chyba najpopularniejsze pozycje autora. Bezkompromisowa prawniczka o niecodziennym stylu bycia to typ bohatera, którego albo się lubi, albo się go nienawidzi. Joannę Chyłkę większość jednak darzy sympatią albo chociaż podziwia. Prawniczka nie znosi przegranych, jej jedynym celem jest wygrana i dąży do niej za wszelką cenę. Nie boi się zaryzykować i często to robi. Seria książek o Chyłce to obowiązkowe pozycje dla amatora kryminałów i prawniczych zawiłości.

Prawniczka do zadań specjalnych

Chyłka jest adwokatem, który nie boi się trudnych zadań. Często bierze na siebie sprawy, które innym wydają się przegrane. Rozmaitość problemów, z którymi mierzy się prawniczka, z pewnością zainteresuje każdego. W serii Chyłka między innymi broni syna milionera, oskarżonego o podwójne morderstwo, próbuje rozwiązać zagadkę zniknięcia małej dziewczynki, o które podejrzani są jej rodzice, mierzy się ze sprawą mężczyzny romskiego pochodzenia oskarżonego o zamordowanie swojej rodziny w celu wyłudzenia polisy. To tylko niektóre z ciekawych spraw, które Joanna Chyłka stara się doprowadzić do końca. Interesująca fabuła każdej z części idealnie współgra z osobowością głównej bohaterki. Każdy lubi charakterystycznych bohaterów, a taka właśnie jest Chyłka. Bezkompromisowa, nieuznająca półśrodków, zrobi wszystko, aby dowieść prawdy i wygrać. Dla swoich klientów często jest ostatnią deską ratunku. Razem ze swoim asystentem Kordianem Oryńskim zwanym “Zordonem” stawia czoła sprawom na pierwszy rzut oka beznadziejnym. Lektura każdej książki z serii będzie prawdziwą gratką dla fanów kryminałów.

W jakiej kolejności czytać książki z serii Remigiusza Mroza?

W serii dotychczas ukazało się 14 części opowiadających o prawniczych zmaganiach Joanny Chyłki. Jeśli zastanawiasz się, w jakiej kolejności czytać kolejne części, to podpowiadamy:

 1. “Kasacja”
 2. “Zaginięcie”
 3. “Rewizja”
 4. “Immunitet”
 5. “Inwigilacja”
 6. “Oskarżenie”
 7. “Testament”
 8. “Kontratyp”
 9. “Umorzenie”
 10. “Wyrok”
 11. “Ekstradycja”
 12. “Precedens”
 13. “Afekt”
 14. “Egzekucja”.